Stacy – Attack Of The Schoolgirl Zombies

Obrazek 8

Szczerze nie wiem jak mam się zabrać do recenzowania tego filmu, dałem sobie parę godzin na przetrawienie żeby nie było, że jest to zupełnie subiektywna ocena, które jadnak taka pozostanie :P.

Stacy – Attack Of The Schoolgirl Zombies to japońska produkcja jakiegoś dziwnego studia której nazwy oczywiście nie zapamiętałem. Cała historia polega na tym, że od pewnego czasu wszystkie dziewczyny między 16 a 17 rokiem życia w pewnej chwili przemieniają się w zombie. Tak bez typowej przyczyny (wirus czy też szalony naukowiec ). Zasypiają i budzą się już jako zombiaki. Fajnie nie ?

Obrazek 2

Całość historii, zwłaszcza jej przedstawienie jest bardzo japońskie… miałem wrażenie jak bym czytał jakąś mangę, prowadzenie narracji czy też dialogi w swojej poezji (jakże beznadziejnie płytkiej) próbują nadać temu wszystkiemu jakiś niesamowity psychologiczny klimat.

Pierwsza scena jest dość zabawna, jakieś dzieciaczki siedzą przy ciele dziewczyny ( niespodzianka… licealistki) na polani i gadają sobie o tym “kiedy ona się obudzi”. Przejeżdża niedaleko jakaś kobieta i woła chłopców. Gdy oni wstają, dziewczyna przemienia się w zombie, śmiesznie ruszając językiem atakuj chłopców.

Film sam w sobie próbuje być ambitny co oczywiście mu się zupełnie nie udaje i tylko ośmiesza się przez przydługawe dialogi z beznadziejnymi aktorami czy też jeszcze dłuższe monologi jakiegoś zewnętrznego narratora czy też myśli danego bohatera które nic nie wnoszą do całej historii. No niby nie wnoszą bo jak ktoś łyknie tą filozofie… ale o tym niżej.

Obrazek 15

To co na mnie wpłynęło pozytywnie to oczywiście efekty specjalne, no jak na taki film rzecz jasna, wykonanie atrap zwłok, głów,nerek i krwi przypomina mi trochę “The Thing” ale tylko trochę.

Obrazek 30

Pozytywne jest to, że jak zwykle na jeden film zombi mamy jedną monstrualnie odrywaną głowę tak tutaj mamy ich kilkanaście i wszystkie są inne ! ( jestem pełen podziwu, że chciało im się robić tyle atrap głów) po za tym każdy fan zombi i Japonii będzie wniebowzięty oglądając tłum zombii japonek w mundurkach szkolnych robiących “bleeah !”

Obrazek 37
Reszta tekstu może być spoilerem, ale szczerze jeżeli będziesz oglądać ten film to tylko po to by zobaczyć poniżej wymienione sceny.

Po za tym poczucie humoru jakim tryska ten film po każdym nużącym dialogu poprawia odbiór tego filmu. Pozwolę sobie wymienić:

– Reklama Telezakupów “podręczna piła mechaniczna na zombie”
Obrazek 18

– Napalony nastolatek wcielony do Armii który podnieca się zombie dziewczynami

Obrazek 34

– zombie świecący w ciemności !

Obrazek 39

– produktywne pozbywanie się zwłok (dla mnie mistrzostwo świata)

Obrazek 25

Obrazek 23– drużyna dziewczyn wyciągnięta żywcem z cosplayu jakiegoś konwentu i wrzucona do tego filmu

Obrazek 38

– dziewczyna która przez cały film, naprawdę cały film ! trzyma jakiś badziewny szklany dzwoneczek, po za tym przez cały film jest uśmiechnięta bardziej niż Jocker, nawet po śmierci… całe szczęście w końcu tłucze jej się ten dzwoneczek… no i ten śmiech.

Obrazek 41

A teraz uwaga, wyjaśnienie dlaczego dziewczyny zmieniają się w Zombie. To jest pierwsze takie wyjaśnienie w historii zombie… jest tak masakryczne i tak dołujące, że nie wolno tego filmu pokazywać żadnym nastkom. Uwaga: dziewczyny przemieniające się w zombie, tytułowe Stacy powstają gdyż… jest im źle, tak po prostu bo im jest źle. No kurde no naprawdę do takich wniosków człowiek dochodzi po przeczytaniu tych wszystkich monologów tej wiecznie dzwoniącej dziewczynki która okazuje się jak Rei z Neon Geniesis Evangeliona. “Przeprasza, dziękuje, kocham cię” to właśnie powtarzają wszystkie Stacy w filmie choć dla mnie to brzmi raczej “bwlaaaghu.. raaimgh imghhhim” czy coś w ten deseń. Tak czy inaczej wszystkie niekochane dziewczyny w wieku 16-17 lat zamieniają się z tego powodu w zombie, szczerze… po tym  wszystkim, poddałem się.

Dla kogo ten film? Dla osób które lubią oglądać różne motywy z zombie i wynudzili się na żywych trupach.  Myślę, że gdyby film powstał bym w wersji dobrego Anime (nie filmu z aktorami) to był by to strzał w dziesiątkę. A tak jest to amatorszczyzna do bólu, dla wszystkich co lubią wyprać sobie mózg od rana.

Obrazek 17

ps.: był jeszcze jakiś motyw z jakimś proszkiem… ale naprawdę nie zrozumiałem go, jak ktoś obczai to chętnie przeczytam.

ps2.: oczywiście nie kupiłem tego filmu, więc jak masz ochotę to podzielę się doznaniami ze wszystkimi moimi “krewnymi” przez torrenta

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: