RELACJA: Fresh Electronic Blast, 25.05.2012, Poznań

cytat ze strony http://popmag.pl

“RELACJA: Fresh Electronic Blast, 25.05.2012, Poznań

29 maja 2012

Światła, dym, lasery, muzyka – tak było w piątek 25 maja w Auli Artis, przy Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, na koncercie podsumowującym festiwal Fresh Electronic Blast. Cały weekend chodziłam i zastanawiałam się jak opisać to wydarzenie, jak przedstawić je w krótkiej relacji, jakie słowo odda najlepiej cały ten niesamowity klimat. Nadal nie przychodzi mi do głowy nic innego jak – FANTASTYCZNE!

Jest chwilę przed dziewiętnastą. Aula powoli zapełnia się fanami muzyki elektronicznej. Niektórzy z nich uczestniczyli także w warsztatach poświęconych „Muzyce elektronicznej wczoraj i dziś”, które odbywały się nieco wcześniej (10 maja 2012). Pamiątką po tym wydarzeniu była projekcja na ścianie we foyer. Była ona tylko przedsmakiem tego, co czekało widzów podczas samego koncertu. A grał nie byle kto. Na scenie wystąpili T.Picker (Tomasz Wróblewski), Snipz, aka Chilleader (Marcin Piątyszek), Przemysław Mieszko Rudź oraz guru muzyki elektronicznej Władysław „Gudonis” Komendarek.

Pierwszym, kogo mieliśmy przyjemność wysłuchać, był najmłodszy z artystów – T.Picker. Jest to kompozytor skupiający się głównie na graniu zrytmizowanego ambientu. Podczas jego występu mieliśmy okazję usłyszeć także parę dźwięków z ostatniej płyty „Black Ideas”. Same utwory zaprezentowane przez T.Pickera odbiegały od siebie. Wydawało się, że nie tworzą całości, są od siebie całkowicie oderwane, jak kilka singli z różnych płyt. Jednakże wizualizacje Marcina Ptaszyńskiego, towarzyszące jego występowi, wprowadzające swoisty element niepokoju do muzyki, jednoczyły się z nią, spinając cały występ w jedną zaskakującą całość. (…)”

autor tekstu: Samantha Ragiel

cały tekst znajdziecie tutaj http://popmag.pl/2012/05/29/relacja-fresh-electronic-blast-25-05-2012-poznan/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: